BP – spotkania dyskusyjne rozpoczęte

Wczoraj 7  marca odbyło się spotkanie dyskusyjne na temat projektów zgłoszonych na Bemowie do budżetu partycypacyjnego czwartej edycji. W dniu wczorajszym omawiane były projekty z regionu LOTNISKO, BEMOWO – LOTNISKO, FORT BEMA. Autorzy projektów mieli dla siebie siedem minut, przez dwie pierwsze przedstawiali swój projekt, przez kolejne pięć odpowiadali na pytania urzędników i zgromadzonej widowni. Spotkanie miało na celu uzmysłowić zasadność projektu a z drugiej strony pokazać autorowie jego słabe strony aby mógł go skorygować. Poniżej lista omówionych projektów.

 

 • Nr projektu ESOG 210 – Drążki do ćwiczeń na placu przy Żołnierzy Wyklętych / Korfantego

Montaż profesjonalnych drążków i ławeczek do ćwiczeń na bezpiecznym podłożu tzw. street work-out na zaniedbanym placu przy ul. Żołnierzy Wyklętych / Korfantego.

 

 • Nr projektu ESOG 211 – Dodatkowe przyrządy do siłowni plenerowej przy Korfantego – ławeczka 

Dodatkowe przyrządy do siłowni plenerowej przy Korfantego – ławeczka do brzuszków, rowerek oraz stół do ping-ponga przy boisku i ujęciu wody oligoceńskiej.

 

 • Nr projektu ESOG 219 – Aqua aerobik dla pań i panów 

Zimowe zajęcia aqua aerobiku dla dorosłych – pań i panów – styczeń, luty, listopad i grudzień, 10 grup po 10 osób, 5 dni w tygodniu, po 2 grupy w godzinach wieczornych 18-20.

 

 • Nr projektu ESOG 223 – Narty biegowe do wypożyczania dla mieszkańców i 2 szkolenia – w Forcie Bema i Lesie bemowskim

Narty biegowe do wypożyczania dla mieszkańców w hali OSiR Bemowo i 2 szkolenia – w Forcie Bema i Lesie bemowskim.

 

 • Nr projektu ESOG 272 – Barierki ochronne przystanek tramwajowy Nowe Bemowo. 

Brak odpowiedniego zabezpieczenia powoduje niebezpieczeństwo oraz wysokie ryzyko wypadku.
Inwestycja w tym przypadku nie jest barierą samą w sobie a ochroną. Szerokie grono osób korzysta z tego przejścia na dziko, biegnąc do tramwaju, w tym dzieci ze szkoły Oławskiej, więc warto zabezpieczyć torowisko.

 

 • Nr projektu ESOG 530 – Park rozrywki „FootGolf Park

Lokalny park aktywności ruchowej dla mieszkańców w wieku od 5 do 75 lat. Połączenie rywalizacji gry w piłkę nożną i golfa. W każdym dołku, z różnymi naturalnymi przeszkodami o różnej konfiguracji i trudności należy umieścić piłkę w jak najmniejszej ilości uderzeń idąc od punktu startowego do dołka i zachowując reguły golfowe.

 

 • Nr projektu ESOG 605 – Nauczmy się naprawiać rower – 3 szkolenia z narzędziami

Szkolenie obejmuje 4 moduły po 2h raz w tygodniu w 3 lokalizacjach: Fort Bema, Szadkowskiego, Żołnierzy Wyklętych w maju, czerwcu i lipcu. Będzie prowadzone przez 2 trenerów, z narzędziami i rowerami, na których uczestnicy będą się uczyć naprawiać rower. Sprzęt pozostanie w OSiR do wypożyczenia dla mieszkańców.

 

 • Nr projektu ESOG 636 – Psi wybieg „Pankracy

Projekt „Pankracy” ma na celu stworzenie wybiegu dla psów na terenie Bemowo Lotnisko podzielonego na dwie części. Na tym obszarze brakuje miejsc, gdzie psy mogłyby bezpiecznie się wybiegać. Dodatkowo mieszka tu wiele starszych osób, dla których spacer z psem jest uciążliwy ze względu na wiek i stan zdrowia.

 

 • Nr projektu ESOG 690 – Park kieszonkowy przy Oławskiej 

Utworzenie pierwszego na Bemowie parku kieszonkowego z nasadzeniem drzew,krzewów,bylin.Z elementami małej architektury, oświetleniem , itp.Projekt parku kieszonkowego powinna utworzyć pracownia architektury krajobrazu po konsultacji/ankietach/wywiadach z mieszkańcami(badanie potrzeb mieszkańców)

 

 • Nr projektu ESOG 797 – Mini tężnia solankowa przy ulicy Zachodzącego Słońca 

Korzystając z doświadczenia Tężni Solankowych w Ciechocinku czy Konstancinie-Jeziorna oraz idąc śladem Legionowa i Pragi Północ. Chcemy by taki obiekt powstał na Bemowie. Proponowana lokalizacja to ulica Zachodzącego Słońca. Wybudowana Mini Tężnia będzie służyć mieszkańcom Bemowa jako miejsce wypoczynku i relaksu, a przede wszystkim pozytywnie wpłynie na  samopoczucie i zdrowie.

 

 • Nr projektu ESOG 818 – KACZKOMATY NA FORCIE BEMA 

Projekt ma na celu zamontowanie automatów ze zdrowym pokarmem dla kaczek tzw. „kaczkomatów” w parku „Fort Bema”.

 

 • Nr projektu ESOG 874 – RODZINNY SKWER I PARKING PRZY ULICY ZACHODZĄCEGO SŁOŃCA

Rodzinny skwer i parking przy ulicy Zachodzącego Słońca to nowe miejsce rekreacyjne w tej części Bemowa Lotniska. Stworzenie skweru ogólnodostępnego umożliwi integrację i aktywizację pobliskich mieszkańców w niewielkim obszarze zieleni, a parking pozwoli na bezpieczne korzystanie z terenu przez mieszkańców oraz rodziców odwożących i odbierających swoje pociechy z pobliskiej szkoły.

 

 • Nr projektu ESOG 914 – Stacja do samodzielnych napraw samochodów.

Stworzenie miejsca umożliwiającego samodzielne wykonywanie przeglądów i napraw samochodów osobowych.
Zasadniczą częścią projektu jest najazd/rampa umożliwiająca naprawy wymagające podniesienia samochodu.
Przypadek użycia: Wymiana oleju silnikowego

 

 • Nr projektu ESOG 1160 – Multimedialna szkoła angielskiego on-line dla mieszkańców Bemowa 

Projekt zakłada umożliwienie nieodpłatnej nauki języka angielskiego wszystkim zainteresowanym mieszkańcom Bemowa. Mieszkańcy będą mogli korzystać z lekcji on-line oraz multimedialnej aplikacji na smartfony do nauki słówek.

 

 • Nr projektu ESOG 1361 – System informacji o jakości powietrza dla Bemowa – Fort Bema 

Internetowy system informacji o zanieczyszczeniu powietrza w czasie rzeczywistym, oparty o sieć niewielkich, tanich czujników stężenia pyłów PM 2,5 i PM 10. Mapa dostępna dla każdego on-line, na której będzie można sprawdzić gdzie i w jakim stopniu występuje skażenie powietrza niebezpiecznymi dla zdrowia pyłami.

 

 • Nr projektu ESOG 1366 – Posadźmy razem sad na Osmańczyka

Rekultywacja zdewastowanego terenu,posadzenie drzew owocowych i ustawienie ławki z oparciem,kosz na śmieci(pod terenem Lasów Miejskich)

 

 • Nr projektu ESOG 1527 – Książkowy zawrót głowy 

Zakup 50 pozycji książkowych do istniejącej już biblioteki plenerowej na Fortach Bema, przy placu zabaw.

 

 • Nr projektu ESOG 1619 – Remont chodnika wzdłuż ul. Osmańczyka na odcinku ul. Pieniążka – ul. Widawska 

Ścieżka na odcinku ul. Pieniążka – ul. Widawska to przejście „”na skróty”” bardzo często uczęszczane przez mieszkańców tych rejonów. Niestety od lat nie była ona remontowana, a z każdym opadem deszczu systematycznie gromadzi się tam woda i błoto. Remont chodnika zapewniłby wszystkim mieszkańcom dużo bardziej komfortowe i bezpieczne spacery.

 

 • Nr projektu ESOG 1711 – Zielona szkoła w Ogrodzie Społecznym Fort Bema – EKOMIASTO 

Celem projektu jest sfinansowanie cyklu wykładów i warsztatów o tematyce ogrodniczo-przyrodniczej dla mieszkańców Bemowa w Ogrodzie Społecznym – Fort Bema. Prowadzone będą zajęcia otwarte dla mieszkańców oraz zielone lekcje dla dzieci z bemowskich szkół i przedszkoli.

 

 • Nr projektu ESOG 1798 – Stacje meteorologiczne dla szkół z pomiarem jakości powietrza.

Projekt zakłada zakup 12 stacji meteorologiczne dla szkół podstawowych z pomiarem jakości powietrza. Projekt ma charakter dydaktyczny oraz społecznościowy. Uczniowie w szkołach dzięki takim urządzeniom będą mogli mieć urozmaicone zajęcia poprzez prowadzenie badań meteorologicznych.

 

 • Nr projektu ESOG 1928 – Wypożyczalnie gier planszowych w bibliotece 

Ludoteki, czyli wypożyczanie gier planszowych to nowy pomysł na wzbogacenie oferty kulturalnej, rekreacyjnej i edukacyjnej dostępnej dla mieszkańców Warszawy. Od kilku lat gry planszowe stają się coraz powszechniejszą formą rodzinnej rozrywki i alternatywą dla spędzania czasu przy komputerze i telewizji. Wypożyczalnia może być sposobem na poznanie nowych ciekawych, rozwijających gier.

 

 • Nr projektu ESOG 2269 – SKUTECZNA ŚCIANKA ANTYSMOGOWA BEMOWO LOTNISKO I – OCZYŚĆMY POWIETRZE NA BEMOWIE 

Projekt zakłada ustawienie ścianek antysmogowych w różnych częściach Bemowa.

 

 • Nr projektu ESOG 2314 – SKUTECZNA ŚCIANKA ANTYSMOGOWA BEMOWO LOTNISKO II – OCZYŚĆMY POWIETRZE NA BEMOWIE 

Projekt zakłada ustawienie ścianek antysmogowych w różnych częściach Bemowa.

 

 • Nr projektu ESOG 2596 – Czyste powietrze dla dzieci w przedszkolach 

Projekt dotyczy zakupu oczyszczaczy (z nawilżaniem) powietrza (typu Philips Combi AC 4080/10) dla dzieci uczęszczających do publicznych przedszkoli. Warszawskie powietrze nie jest zdrowe. Przeważnie jego jakość jest zła, bywa, że w sezonie zimowym poziom zanieczyszczeń określany jest jako „”zagrażający życiu””, gdy dopuszczalne normy zanieczyszczeń są wielokrotnie przekroczone. Oczyszczacze pochłaniają też wirusy, bakterie itp.

 

Wszystkie projekty były ciekawe, a autorom życzymy powodzenie przy głosowaniu.

 

Poinformuj nas!!!
close slider