Dzielnica Bemowo organizuje darmowe zajęcia prozdrowotne

Dzielnica Bemowo chce zaktywizować swoich mieszkańców poprzez organizacje DARMOWYCH zajęć prozdrowotnych. Zapisy na zajęcie będą przyjmowane w dwojaki sposób. Internetowo przez formularz na stronie https://zapisy.bemowo.waw.pl/ który będzie dostępny dniach od 9 do 15 lutego oraz telefonicznie w dniach 14-15 lutego w godz. 8-16 tel. 22 443-78-00.

Zajęcia jakie będziemy mieć do wyboru tu :

Aeroboks – Trening rozwijający wytrzymałość siłową o dużej intensywności, prowadzony przy wykorzystywaniu elementów boksu i sztuk walki. Podstawą tych zajęć jest budowanie bezpiecznego i efektywnego treningu dzięki połączeniu siły, gibkości i elastyczności.

Cellulit Killer – Intensywne zajęcia ujędrniające ciało, wysmuklające sylwetkę i pomagające w zwalczaniu celulitis.

Rzeźba Ciała – Ćwiczenia o charakterze wzmacniająco-kształtującym. Na zajęciach zwraca się szczególną uwagę na kłopotliwe partie ciała takie jak brzuch, uda i pośladki. Trening pomaga wzmocnić i ujędrnić dolne partie ciała. Są to ćwiczenia siłowe wzmacniające dolne partie mięśniowe. Polecane osobom, które nie lubią skomplikowanej choreografii.

Gimnastyka – Ćwiczenia o charakterze wzmacniająco-kształtującym. Na zajęciach zwraca się szczególną uwagę na kłopotliwe partie ciała takie jak brzuch, uda i pośladki. Trening pomaga wzmocnić i ujędrnić dolne partie ciała. Są to ćwiczenia siłowe wzmacniające dolne partie mięśniowe. Polecane osobom, które nie lubią skomplikowanej choreografii.

Strong Senior – Ćwiczenia wzmacniające mięśnie, przy użyciu ciężarków. Ćwiczenia z obciążeniem są bezpieczne i skutecznie poprawiają wytrzymałość oraz siłę mięśni. Skoncentrowane są na najbardziej narażonych na osteoporozę partiach ciała.

Zdrowy Kręgosłup – Zajęcia oparte na ćwiczeniach rozluźniających, mobilizacyjnych, wzmacniających i równoważnych, mające na celu poprawę postawy ciała oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych kręgosłupa spowodowanych siedzącym trybem życia, stresem, asymetrycznym przeciążeniem ciała oraz napięciami mięśniowymi.

Joga -Forma ćwiczeń fizycznych zajmująca się ciałem człowieka, jego umysłem i tym co łączy umysł z ciałem, czyli oddychaniem. Celem tych praktyk jest osiągnięcie wewnętrznej harmonii i wzmocnienie ciała. Ciało sztywne i napięte należy rozciągnąć i rozluźnić, ciało zbyt rozluźnione należy wzmocnić. Ćwiczenia Jogi uruchamiając całe ciało, rozszerzają granice naszej świadomości. Praktyka Jogi przyczynia się do zwiększenia elastyczności ciała, siły i wewnętrznej równowagi, eliminuje stres, wpływa bardzo korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych.

Pilates – Trening całego ciała polegający na mobilizacji mięśni głębokich, głównie mięśni dna miednicy i mięśnia poprzecznego brzucha. Poprawia wygląd całej sylwetki ciała, wpływa również bardzo korzystnie na nasze samopoczucie. Rezultatem ćwiczeń jest smukła sylwetka, płaski brzuch, większa świadomość własnego ciała. Ćwicząc pilates odczujesz dobroczynny wpływ na swój organizm, zniwelujesz choroby kręgosłupa i nauczysz się prawidłowego oddechu. Pilates jest odpowiedni dla każdego, niezależnie od wieku lub poziomu zaawansowania.

Aqua Aerobik dla Seniorów – Ćwiczenia wzmacniające mięśnie w basenie.

Gimnastyka w wodzie / Nauka pływania / Pływanie rekreacyjne – tory – Możliwość dowolnego wykorzystania czasu na basenie, a także możliwość wykorzystania trenera do nauki pływania a także wszelkich w tym zakresie konsultacji.

Pływanie rekreacyjne – tory – Pływanie rekreacyjne na torach oznacza możliwość dowolnego wykorzystania czasu na basenie. Do Państwa dyspozycji przygotowano wolne tory, w zależności od liczebności grupy, odpowiednio: grupa 12 osobowa – 2 tory, 18 osobowa – 3 tory.

„Tai-Chi” – Tai chi to system harmonijnych, powolnych ruchów pozytywnie wpływających na poprawę i utrzymanie zdrowia fizycznego i psychicznego.

„Tai-Chi” dla Zaawansowanych – To orientalna sztuka relaksu, medytacji i walki. Jest systemem zharmonizowanych, płynnych, obrotowych ruchów, praktykowanych dla zdrowia i wyciszenia umysłu. Doskonale opanowane techniki tai-chi budzą wewnętrzną energię, utrzymują równowagę całego organizmu. Ćwiczenia te nie wymagają dużego wysiłku fizycznego, a raczej koncentracji i wielokrotnego powtarzania. Efektem jest zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawa krążenia, metabolizmu i koordynacji ruchowej. Relaksuje i usuwa negatywne skutki stresów, wpływa na naszą koncentrację oraz grację ruchu.

Taniec Towarzyski – W programie tańce standardowe w parach jak i tańce indywidualne: walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot i quickstep; latynoamerykańskie: cha cha, samba, rumba, paso doble i jive; użytkowe: rock’n’roll i disco-samba; popularne: salsa. UWAGA! Na listę wpisany zostanie, wybrany w drodze losowania komputerowego, uczestnik zajęć wraz z osobą towarzyszącą.

ZUMBA – to inspirowane południową Ameryką zajęcia taneczno-ruchowe. Dzięki połączeniu latynoamerykańskiej i międzynarodowej muzyki, oraz kroków tanecznych powstał dynamiczny, ekscytujący oraz skuteczny program fitness. Na format zajęć składają się szybkie i wolne rytmy wzmacniające i rzeźbiące sylwetkę w sposób charakterystyczny dla aerobiku/fitnessu, aby w rezultacie w unikalny sposób zbalansować spalanie tkanki tłuszczowej z modelowaniem mięśni. Aby opanować ZUMBĘ niekonieczna jest znajomość kroków tanecznych i dlatego nie tylko osoby tańczące z łatwością odnajdują się podczas zajęć.

ZUMBA GOLD – to zajęcia w ramach programu ZUMBA specjalnie opracowane dla osób starszych i początkujących. Różnią się tylko dynamiką i tempem prowadzonych zajęć. Orzeźwiająca latynoamerykańska muzyka wykorzystuje elementy; merengue, salsy, cumbii, tańca brzucha, flamenco i tanga. Program ZUMBA GOLD jest radosny, łatwy i skuteczny. Doskonale wpływa na umysł, ciało i pogodę ducha rosnącej populacji aktywnych osób starszych.

Cały harmonogram oraz regulaminy znajdziecie w 3 poniższych linkach:

Harmonogram

Regulamin uczestnictwa

Regulamin zapisów

Wszelkie informacje możecie tez zobaczyć na stronie dzielnicy.

Poinformuj nas!!!
close slider