Konsultacje społeczne na osiedlu Boerneowo

Konsultacje społeczne na osiedlu Boerneowo

Osiedle, którego powstanie w 1932 roku zainicjował Ignacy Boerner, rozciągało się na 52 hektarach pomiędzy Grotami a Wawrzyszewem. Dziś jest to niezwykle urokliwe miejsce w sercu, którego znajduje  się jedna z najlepszych szkół w dzielnicy- Zespołu Szkół nr 46.

To właśnie wzmożony ruch samochodowy w  kierunku tej placówki stał się podłożem konfliktu dotyczącego organizacji ruchu pomiędzy Urzędem Dzielnicy , a grupą mieszkańców.

W ostatnim dniu stycznia odbyły się konsultacje społeczne mające na celu wybór najkorzystniejszej opcji dla okolicznych mieszkańców. Spotkanie miało miejsce w Sali gimnastycznej wyżej wymienionej szkoły i cieszyło się ogromną popularnością (Było ponad 200 osób). Dyskusja była napięta. Projektant miał trudności z przedstawieniem swoich pomysłów ponieważ zwaśnione grupy mieszkańców przekrzykiwały się nawzajem. Większość zgromadzonych była przeciwna proponowanym zmianom. Po długiej dyskusji ustalono , że:

– należy zająć się budową ulicy Telefonicznej i Kleeberga

-konieczna jest poprawa stanu ciągów pieszych i chodników

-rodno Radiowa/Kaliskiego zostanie poszerzone

– wprowadza się zakaz skrętu w lewo z ulicy Radiowej w ulicę Kutrzeby dla pojazdów wjeżdżających na Bemowo od strony Łomianek

Teraz piłeczka jest po stronie Urzędu Dzielnicy. Podczas ostatniej komisji Inwestycji omawiane była kwestia odcięcia ulicy Ebro. Byli na niej zwolennicy takiego rozwiązania, (dodajmy, ze jest to rozwiązanie , na które większość mieszkańców się nie zgadza). Co w tej sytuacji zrobi Urząd?

Szczegóły koncepcji przygotowane przez Urząd Dzielnicy Bemowo pod tym linkiem

Wszelkie uwagi mogą Państwo kierować pod adres : bemowo.konsultacje@um.warszawa.pl

Źródło :www.konsultacje.um.warszawa.pl

 

 

Poinformuj nas!!!
close slider