Zajęcia prozdrowotne na Bemowie – 2019!

Już  25 lutego 2019 r rusza kolejna edycja zajęć prozdrowotnych w naszej dzielnicy. Nie znamy jeszcze szczegółów regulaminu, ale ogólne postanowienia zostają bez zmian. Zajęcia skierowane są do  mieszkańców m.st. Warszawy oraz osób rozliczających podatek dochodowy w stolicy. Tak jak w zeszłych edycjach oferta została przygotowana dla wszystkich grup wiekowych od dzieci po seniorów. Każdy uczestnik może zgłosić się na maksymalnie 3 zajęcia, a nasze pociechy możemy zgłosić na maksymalnie 2 zajęcia.

Zapisy na zajęcie będą przyjmowane w dwojaki sposób. Internetowo przez formularz na stronie https://zapisy.bemowo.waw.pl/ który będzie dostępny dniach od 1 do 5 lutego 2019r oraz telefonicznie od 5 lutego w godz. 8-16 tel. (22) 443 78 00.

Pamiętajcie nie musicie się śpieszyć, ponieważ kolejność zgłoszeń nie ma wpływu na późniejsze listu uczestników. Listy zostaną zapełnione w wyniki komputerowego losowania a ostateczna lista uczestników zostanie opublikowana 8 lutego.

Harmonogramy znajdziecie w linkach poniżej artykułu oraz na stronach dzielnicy.

Zajęcia dla dorosłych z jakich będziemy mogli korzystać :

Aerobik – Zajęcia mające na celu zwiększenie wytrzymałości mięśni, poprawę koordynacji, odprężenie psychiczne, poprawę ruchomości, pozbycie napięć mięśniowych, poprawę samopoczucia, spalanie tkanki tłuszczowej, przyśpieszenie przemiany materii.

Aeroboks – Trening rozwijający wytrzymałość siłową o dużej intensywności, prowadzony przy wykorzystywaniu elementów boksu i sztuk walki. Podstawą tych zajęć jest budowanie bezpiecznego i efektywnego treningu dzięki połączeniu siły, gibkości i elastyczności.

Gimnastyka – Ćwiczenia o charakterze wzmacniająco-kształtującym. Na zajęciach zwraca się szczególną uwagę na kłopotliwe partie ciała takie jak brzuch, uda i pośladki. Trening pomaga wzmocnić i ujędrnić dolne partie ciała. Są to ćwiczenia siłowe wzmacniające dolne partie mięśniowe. Polecane osobom, które nie lubią skomplikowanej choreografii.

Pilates – Trening całego ciała polegający na mobilizacji mięśni głębokich, głównie mięśni dna miednicy i mięśnia poprzecznego brzucha. Poprawia wygląd całej sylwetki ciała, wpływa również bardzo korzystnie na nasze samopoczucie. Rezultatem ćwiczeń jest smukła sylwetka, płaski brzuch, większa świadomość własnego ciała. Ćwicząc pilates odczujesz dobroczynny wpływ na swój organizm, zniwelujesz choroby kręgosłupa i nauczysz się prawidłowego oddechu. Pilates jest odpowiedni dla każdego, niezależnie od wieku lub poziomu zaawansowania.

Zdrowy Kręgosłup – Zajęcia oparte na ćwiczeniach rozluźniających, mobilizacyjnych, wzmacniających i równoważnych, mające na celu poprawę postawy ciała oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych kręgosłupa spowodowanych siedzącym trybem życia, stresem, asymetrycznym przeciążeniem ciała oraz napięciami mięśniowymi.

Rzeźba Ciała – Ćwiczenia o charakterze wzmacniająco-kształtującym. Na zajęciach zwraca się szczególną uwagę na kłopotliwe partie ciała takie jak brzuch, uda i pośladki. Trening pomaga wzmocnić i ujędrnić dolne partie ciała. Są to ćwiczenia siłowe wzmacniające dolne partie mięśniowe. Polecane osobom, które nie lubią skomplikowanej choreografii.

Joga -Forma ćwiczeń fizycznych zajmująca się ciałem człowieka, jego umysłem i tym co łączy umysł z ciałem, czyli oddychaniem. Celem tych praktyk jest osiągnięcie wewnętrznej harmonii i wzmocnienie ciała. Ciało sztywne i napięte należy rozciągnąć i rozluźnić, ciało zbyt rozluźnione należy wzmocnić. Ćwiczenia Jogi uruchamiając całe ciało, rozszerzają granice naszej świadomości. Praktyka Jogi przyczynia się do zwiększenia elastyczności ciała, siły i wewnętrznej równowagi, eliminuje stres, wpływa bardzo korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych.

ZUMBA – to inspirowane południową Ameryką zajęcia taneczno-ruchowe. Dzięki połączeniu latynoamerykańskiej i międzynarodowej muzyki, oraz kroków tanecznych powstał dynamiczny, ekscytujący oraz skuteczny program fitness. Na format zajęć składają się szybkie i wolne rytmy wzmacniające i rzeźbiące sylwetkę w sposób charakterystyczny dla aerobiku/fitnessu, aby w rezultacie w unikalny sposób zbalansować spalanie tkanki tłuszczowej z modelowaniem mięśni. Aby opanować ZUMBĘ niekonieczna jest znajomość kroków tanecznych i dlatego nie tylko osoby tańczące z łatwością odnajdują się podczas zajęć.

Aqua Aerobik dla Seniorów – Ćwiczenia wzmacniające mięśnie w basenie.

Pływanie rekreacyjne – tory – Pływanie rekreacyjne na torach oznacza możliwość dowolnego wykorzystania czasu na basenie. Do Państwa dyspozycji przygotowano wolne tory, w zależności od liczebności grupy, odpowiednio: grupa 12 osobowa – 2 tory, 18 osobowa – 3 tory.

Taniec Towarzyski – W programie tańce standardowe w parach jak i tańce indywidualne: walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot i
quickstep;latynoamerykańskie: cha cha, samba, rumba, paso doble i jive; użytkowe: rokc’n’roll i disco-samba; popularne: salsa.

Tańce Latynoamerykańskie, Latino Solo dla kobiety 50+, Taniec w Kręgu

Strong Senior – Ćwiczenia wzmacniające mięśnie, przy użyciu ciężarków. Ćwiczenia z obciążeniem są bezpieczne i skutecznie poprawiają wytrzymałość
oraz siłę mięśni. Skoncentrowane są na najbardziej narażonych na osteoporozę partiach ciała.

„Tai – Chi” (Qigong) – Zajęcia oparte na tradycyjnej gimnastyce zdrowotnej chińskiej. Służą zachowaniu zdrowia i sił życiowych do późnego wieku. Są one możliwe do wykonania nawet dla osób mało sprawnych ruchowo. Nie jest tu konieczne pamięciowe opanowanie ćwiczeń. Qigong harmonizuje wszystkie układy organizmu, wycisza emocje poprzez system różnorodnych ćwiczeń, technik oddechowych i koncentracyjnych. Są one przystępne dla wszystkich chętnych niezależnie od wieku i stopnia sprawności fizycznej.

„Tai-Chi” – Tai chi to system harmonijnych, powolnych ruchów pozytywnie wpływających na poprawę i utrzymanie zdrowia fizycznego i psychicznego.

„Tai-Chi” dla Zaawansowanych – To orientalna sztuka relaksu, medytacji i walki. Jest systemem zharmonizowanych, płynnych, obrotowych ruchów, praktykowanych dla zdrowia i wyciszenia umysłu. Doskonale opanowane techniki tai-chi budzą wewnętrzną energię, utrzymują równowagę całego organizmu. Ćwiczenia te nie wymagają dużego wysiłku fizycznego, a raczej koncentracji i wielokrotnego powtarzania. Efektem jest zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawa krążenia, metabolizmu i koordynacji ruchowej. Relaksuje i usuwa negatywne skutki stresów, wpływa na naszą koncentrację oraz grację ruchu.

ZUMBA GOLD – to zajęcia w ramach programu ZUMBA specjalnie opracowane dla osób starszych i początkujących. Różnią się tylko dynamiką i tempem prowadzonych zajęć. Orzeźwiająca latynoamerykańska muzyka wykorzystuje elementy; merengue, salsy, cumbii, tańca brzucha, flamenco i tanga. Program ZUMBA GOLD jest radosny, łatwy i skuteczny. Doskonale wpływa na umysł, ciało i pogodę ducha rosnącej populacji aktywnych osób starszych.

Zajęcia dla dzieci z jakich będziemy mogli korzystać :

Taniec musicalowy – Zajęcia składają się z rozgrzewki, ćwiczeń technicznych, pracy nad układami oraz rozciągania. Zajęcia mają na celu poprawę kondycji fizycznej, rozwinięcie koordynacji ruchowej oraz zapoznanie z podstawami tańca musicalowego.

ZUMBA KIDS – To połączenie ćwiczeń i tańca mające na celu zapewnienie dzieciom maximum zabawy i fitness’u w tym samym czasie. Podczas zajęć Zumba kids dzieci uczą się koordynacji, równowagi, kształtuje i rozwija się kreatywność, dyscyplina oraz pamięć. Zajęcia te promują zdrowy tryb życia u dzieci i uczy szacunku, pracy zespołowej.

Samooobrona – Kurs samoobrony ma na celu przede wszystkim nauczyć jak unikać sytuacji zagrożeń i skuteczne im przeciwdziałać. Świadoma samoobrona dla dzieci, doskonale się uzupełnia z aktywnością fizyczną i dobrą zabawą.

DZIECI – Harmonogram

DOROŚLI – Harmonogram

Wszelkie informacje możecie tez zobaczyć na stronie dzielnicy.

 

Jak zawsze udostępniajcie i polubcie.

Poinformuj nas!!!
close slider