Zawalająca się klatka

Na Bemowie ostatnio był pokaz zawodników walczących w klatce (KSW), a mieszkańcy ul. Karabeli 1 na Jelonkach codziennie walczą w klatce wchodząc i wychodząc z własnego bloku.

 

Wszystko to przez tragiczny stan klatki wejściowej do bloku. Jak relacjonują mieszkańcy klatka została uszkodzona przez samochód dostawczy, do tej pory nie został on zidentyfikowany.Wejście do budynku wygląda jak po przejściu huraganu, popękane mury, odpadające kafelki, cała konstrukcja jest przechylona jak by zaraz miała się zawalić. Klatka w takim stanie jest od wtorku 29 maja. W sprawie bezpieczeństwa mieszkańców interweniowała Radną Bemowa Panią Martę Sylwestrzak. Radna zgłosiła sprawę bezpośrednio do spółdzielni mieszkaniowej oraz do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. W międzyczasie Spółdzielnia Mieszkaniowa Górczewska podjęła doraźne działania aby zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo i wycięła drzwi w klatce przygotowując ją do rozbiórki. W najbliższym czasie ma być rozpisany przetarg na odbudowę klatki.
Mieszkańcy zastanawiają się czy koszt naprawy klatki nie powinien być pokryty z ubezpieczenia samochodu dostawczego, problem w tym że do tej chwili sprawca się nie odnalazł. Sprawa została zgłoszona na policje.

Poinformuj nas!!!
close slider